01 02 03 04 05 01 02 03 04 05 01 02 03 04

Bohinjska Bistrica - Stara Fužina - Studor - Srednja vas.

Bohinjska Bistrica, 18. avgust 2012 - Komaj smo čakali, da se odpravimo v ta prelepi košček Slovenije. Na pohod, ki so ga pripravila člana novo ustanovljene telovadne skupine v Bohinjski Bistrici. Točneje Janko Odar in Pavle Žvan.
Pot nas je vodila do Stare Fužine, kjer smo si ogledali staro žago, mlin in planšarski muzej. V Studorju pa Oplenovo hišo in sirarski muzej. Na poti proti Srednji vasi sta nam pod kozolcem naša gostitelja pripravila pravo bohinjsko pokušino: zaseko, bohinjsko posebnost sir mohant in bohinjsko skuto. Pohod smo zaključili v Srednji vasi. Bilo je lepo, prelepo, prehitro je minilo. Hvala Janko in Pavle. Hvala, da sta nam pokazala lepote bohinjskega kota. Hvala za vajino gostoljubje. Še se bomo vrnili.