Društvo si s programom vseživljenjske rehabilitacije srčnih bolnikov prizadeva na področju celotne Gorenjske postati pomemben dejavnik pri varovanju zdravja in načina življenja koronarnih bolnikov.

Obiščete nas lahko vsako sredo med 16. in 18. uro v pisarni društva, v Domu krajanov Primskovo, Jezerska 41, Kranj

pristopna izjava

O društvu

Koronarno društvo Gorenjske je samostojno nepridobitno društvo koronarnih bolnikov in njihovih svojcev ter drugih fizičnih oseb in ima status humanitarne organizacije. Včlanjeni smo v Zvezo koronarnih društev in klubov Slovenije. Društvo je bilo ustanovljeno leta 1998 in deluje v javnem interesu na področju varstva in rehabilitacije koronarnih bolnikov.

Pomen in delovanje

Koronarno društvo Gorenjske je neprofitna humanitarna organizacija, ki združuje bolnike s srčno-žilnimi boleznimi in njihove svojce.
Včlanjeni smo v Zvezo koronarnih društev in klubov Slovenije, s katero oblikujemo in usklajujemo program dela, ki je enoten za vsa koronarna društva v Sloveniji. V Zvezi nam nudijo tudi vso potrebno pomoč s področja izobraževanja našega strokovnega kadra.

Uporabniki programa so bolniki:
• stabilna angina pektoris,
• stanje po srčnem infarktu,
• stanje po premostitveni operaciji ali širitvi koronarnih arterij,
• po vstavljenih srčnih zaklopkah ali srčnih spodbujevalnikih,
• bolniki s srčnim popuščanjem (stabilna faza),
• bolniki z dejavniki tveganja, kot so: povišan krvni tlak, povišan sladkor in maščobe, povišan holesterol in debelost,
• družinski člani.

V društvu deluje10 telovadnih skupin s katerimi vadi 12 izšolanih diplomiranih fizioterapevtov. V Kranju deluje 5 skupin, dve v Radovljici, ena na Jesenicah in dve v Tržiču.

Z redno telesno vadbo pod strokovnim vodstvom fizioterapevtov boste krepili svoje telo in s tem svoje srce. Na pohodih se boste družili s svojimi novimi prijatelji in se pogovorili o svojih težavah in se sprostili. Na strokovnimh predavanjh boste izvedeli vse o koronarnih boleznih, kako jih obvladovati, o zdravem načinu življenja in prehranjevanja, kako izboljšati psihofizično počutje. Dvakrat na leto se bomo skupaj odpravili na enotedensko rehabilitacijo v Terme Krka Šmarješke toplice. Med letom bomo našli tudi čas za obiskovanje kulturnih znamenitosti, priredili piknik in še kaj.